E commerce

Choć powyższe zagadnienie stanowi element składowy funkcjonowania przedsiębiorstwa w Internecie, należało w sposób szczególny podkreślić ten temat i wyjaśnić po krótce czym jest taki regulamin i w jaki sposób Kancelaria może pomóc w jego tworzeniu/funkcjonowaniu.
Internet pozostaje, i zapewne z każdym dniem staje się coraz bardziej popularnym kanałem, dzięki któremu można sprzedawać swoje towary oraz usługi. Przeniesienie się do sieci wymaga ze strony przedsiębiorcy dostosowania swojej działalności pod reguły temu towarzyszące. Obok dobrze skonstruowanego regulaminu sklepu internetowego, który będzie uwzględniał reguły wynikające z Kodeksu cywilnego czy ustawy o prawach konsumenta, pojawia się konieczność uregulowania sposobu przetwarzania danych osobowych, zasad świadczenia usług droga elektroniczną, ale również weryfikacji umów związanych z usługami marketingowymi czy SEO.
Dobry regulamin nie powinien stanowić zlepek przypadkowo skopiowanych treści z przypadkowych stron internetowych, ale stanowić niejako wizytówkę danej firmy, podstawę do wdrożenia i realizacji strategii marketingowej przedsiębiorcy.

JAKI ZAKRES USŁUG ŚWIADCZY KANCELARIA?

Kancelaria wspiera swoich Klientów już na etapie przygotowań do otwarcia sklepu internetowego. Wiąże się to przede wszystkim z omówieniem głównych założeń, jakie przedsiębiorca stawia sobie wraz z przejściem lub rozpoczęciem sprzedaży produktów i świadczenia usług online.
Kancelaria pomaga w sporządzaniu regulaminu sklepu internetowego, polityki prywatności i cookies oraz regulaminu świadczenia usług droga elektroniczną, przeprowadza audyt istniejącej dokumentacji sklepu (w tym zwłaszcza pod kątem zgodności z obowiązującym przepisami prawa), jak również doradza w zakresie szeroko rozumianej ochrony danych osobowych, o czym więcej w zakładce RODO.
Kancelaria zapewnia również koordynację prac podmiotów, które są odpowiedzialne za stworzenie serwisu internetowego.
Kancelaria dodatkowo zapewnia zgodność dokumentacji sklepu internetowego z przepisami prawa, w tym chroni przed stosowaniem niedozwolonych klauzul umownych w jej treści.Kancelaria prawna Tumkiewicz

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Skontaktuj się z nami już dziś.

+48 579 615 707

biuro@multikancelaria.pl